Najlepszy sposób na to, jak zamontować LEDy na suficie podwieszanym

Montaż taśm LED na suficie podwieszanym to jeden ze sposobów na nietuzinkowy wystrój wnętrza. Energooszczędne diody są świetnym pomysłem dla wszystkich ceniących oryginalne rozwiązania. Komponenty są bardzo lekkie i łatwe w montażu. Co więcej, cechują się wysoką odpornością. Podpowiadamy, jak zamontować LEDy na suficie podwieszanym. Nie jest to wcale takie skomplikowane i każdy, kto posiada pasję majsterkowicza, bez problemu podoła temu zadaniu. 

Wybór odpowiedniej taśmy LED 

Na początku należy przygotować plan projektu i dokonać dokładnych pomiarów pomieszczenia. Następnym krokiem jest wybór odpowiedniego zestawu oświetleniowego dla miejsca, w którym przeprowadzany będzie montaż. Wszystko zależy od wielkości i przeznaczenia pokoju oraz efektu, który chcesz uzyskać. Szczególnym przypadkiem jest łazienka. To pomieszczanie, w którym taśmy LED nie będą co prawda narażone na uszkodzenia mechaniczne, ale duże ilości wody i pary mogą stanowić problem. Warto zwrócić na to uwagę, wybierając produkt. Decydując się na montaż oświetlenia LED na suficie podwieszanym, konieczny będzie także zasilacz LED oraz sterownik LED lub RGB. Po przygotowaniu wszystkich elementów skonfiguruj zestaw oświetleniowy na taśmach. Teraz możesz przystąpić do montażu. 

Jak zamontować LEDy na suficie podwieszanym? 

Jeśli zastanawiasz się, jak zamontować LEDy na suficie podwieszanym, jesteś we właściwym miejscu! Łatwy montaż na suficie jest możliwy. Można go wykonać bez żadnych przeróbek czy obniżania sufitu. 

Rozpoczynając pracę, musisz przygotować ramę gzymsu. Żeby to zrobić, konieczne jest przymocowanie aluminiowego profilu do ściany. Możesz to zrobić za pomocą taśmy lub wkrętów. Odległość od krawędzi profilu do sufitu jest wysokością przyszłego gzymsu. Następnie musisz określić jego szerokość i zamontować profil dziesięć centymetrów bliżej ściany. Na przykład, jeżeli zdecydujesz się na szerokość gzymsu 40 centymetrów, zamontuj go w odległości 30 centymetrów od ściany.

Następnie opuść małe kawałki profilu od ostatniego zamontowanego, którego rozmiar zależy od planowanej wysokości gzymsu. Jeśli profil zamontujesz na ścianie w odległości 15 centymetrów od sufitu, musisz wybrać tę samą długość kawałków, które przymocujesz do tego znajdującego się na suficie. Teraz połącz wynikowy projekt – profil na ścianie z zamontowanymi sekcjami, opuszczonymi z sufitu. Na koniec, pamiętaj o zapewnieniu możliwości przymocowania małego boku wzdłuż obwodu gzymsu.

Do zasilania paska LED konieczny będzie zasilacz. W zależności od mocy podłączonych taśm możesz zastosować jeden lub kilka. Nie zapomnij też o zapewnieniu specjalnych nisz, w których zostanie umieszczony zasilacz, kontroler i wzmacniacz (jeżeli używasz taśmy RGB).

Na co zwrócić szczególną uwagę montując oświetlenie LED na suficie podwieszanym? 

Zamontowanie oświetlenia LED na suficie podwieszanym nie jest trudnym zadaniem dla osób, które lubią majsterkować. Musisz jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Warto unikać kontaktu taśm LED z plastikiem (np. przezroczystym pleksi). Taki kontakt może sprawić, że całość będzie się nagrzewać, co znacznie skróci żywotność całej instalacji. Pamiętaj, aby zacząć od wykonania dokładnych pomiarów. Nie zapomnij także, by w trakcie pracy z instalacjami elektrycznymi wyłączyć bezpieczniki!

Zaloguj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Przesyłka Kurierska) już od 350,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium