Kupując oświetlenie do domu, zależy nam na tym, by było ono nie tylko funkcjonalne, ale i dekoracyjne. W przypadku budynków gospodarczych, przemysłowych i inwentarskich estetyka wykonania lamp schodzi na dalszy plan, a dużo bardziej liczy się ich użyteczność, trwałość oraz niezawodność działania w warunkach innych niż domowe. Mając na względzie potrzeby różnych klientów, rozszerzyliśmy naszą ofertę o oprawy oświetleniowe przemysłowe, przy pomocy którego można stworzyć sprawny i wygodny w użytkowaniu system oświetleniowy.

Oprawy oświetleniowe sufitowe

Charakter oświetlenia przemysłowego powinien wynikać z funkcji konkretnego pomieszczenia. W przestrzeniach gospodarczych i inwentarskich lampy mają za zadanie dobrze oświetlać ciągi komunikacyjne, ułatwiać orientację w budynku oraz umożliwiać wykonywanie zarówno prostych, jak i skomplikowanych czynności manualnych. Z tego względu do obiektów przemysłowych i rolniczych najbardziej polecane są oprawy oświetleniowe sufitowe, które dają stabilny i jasny słup światła, umożliwiając precyzyjne doświetlenie każdej części pomieszczenia.

Oprawy oświetleniowe sufitowe LED

Technologia LED jest powszechnie stosowana w branży oświetleniowej ze względu na niski pobór energii elektrycznej, brak wydzielania ciepła przez diody oraz ich ponadprzeciętną żywotność. Oprawy oświetleniowe sufitowe LED świetnie sprawdzą się nie tylko w domu, ale i w pomieszczeniach przemysłowych/inwentarskich. Nawet jeśli światła będą palić się przez całą noc lub przez kilka godzin na dobę, nie trzeba obawiać się wysokich rachunków za prąd czy zmiany mikroklimatu pomieszczenia związanego z wydzielaniem energii cieplnej przez klasyczne żarówki. Zastosowanie lamp ledowych zapewnia wygodę i bezpieczeństwo pracy. Pamiętajmy, by odpowiednio dobrać moc oświetlenia do przeznaczenia danego obiektu. Do oświetlenia magazynu czy schowka na narzędzia wystarczy natężenie światła o wartości 100 lx. Gdy w grę wchodzi projektowanie i wykonywanie prac montażowych, natężenie światła musi być wyższe – 500 lx. Jeśli w danym pomieszczeniu inwentarskim wykonywane będą precyzyjne prace manualne, trzeba postawić na oświetlenie rzędu 750 lx. Oprawy oświetleniowe LED dostępne w naszym sklepie internetowym pochodzą od sprawdzonych producentów, dzięki czemu możemy zagwarantować ich najwyższą jakość.

Oprawy oświetleniowe LED wewnętrzne

Oprawy oświetleniowe LED wewnętrzne dla budynków inwentarskich powinny być wyprodukowane z trwałego materiału, który będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć czy promieniowanie ultrafioletowe. Zwykle są one wykonane z metalu, szkła lub wysokogatunkowego tworzywa sztucznego. Dobrze, by źródło światła miało dodatkowe zabezpieczenie w postaci wzmocnień, co zapewni stabilność podłączenia. Jak już wspomnieliśmy we wstępie, oprawy oświetleniowe dla budynków inwentarskich nie muszą zachwycać oryginalnym designem. Liczy się ich prostota, łatwość utrzymania w czystości, prostota wymiany źródła światła oraz niewielkie gabaryty, które harmonijnie „wtopią się” w przemysłową/gospodarczą przestrzeń.

Zaloguj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Przesyłka Kurierska) już od 350,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium