Logowanie

Lampy gruntowe najazdowe mają szerokie spectrum zastosowań. Wykorzystuje się je przede wszystkim do oświetlenia przydomowego podjazdu oraz drogi, która do niego prowadzi. Unikalna konstrukcja wspomnianych wyżej lamp sprawia, że są one wyjątkowo odporne na duże obciążenia mechaniczne. Nawet jeśli przypadkowo najedziemy na taką lampę samochodem, nie zniszczy się ona ani nie uszkodzi pod wpływem ciężaru auta. Lampy gruntowe najazdowe są także niewrażliwe na wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne, co czyni je trwałym i niezawodnym narzędziem do oświetlenia posesji.

Lampy gruntowe najazdowe – gdzie jeszcze można je zamontować?

Lampy najazdowe można wykorzystać również do oświetlenia tarasu, przydomowego placu zabaw czy murowanego basenu. W przestrzeni publicznej używa się ich do oświetlania fontann, pomników, skwerów, placów oraz reprezentacyjnych ciągów komunikacyjnych w parkach. Lampy gruntowe najazdowe są niezwykle uniwersalne i łatwe w montażu. W dużej mierze odpowiada za to prosty, oszczędny design, dzięki któremu lampy te świetnie wpasowują się w każdy krajobraz. W sklepie internetowym NOXBOX znajdą Państwo lampy gruntowe najazdowe w kształcie oczek i kwadratów, w wytrzymałej, metalowej oprawie.

Lampy gruntowe najazdowe w technologii LED

Zdecydowana większość lamp najazdowych dostępnych w ofercie sklepu internetowego NOXBOX wyposażona jest w diody LED. Technologia LED, czyli diod elektroluminescencyjnych, wyróżnia się na tle innych technologii oświetleniowych niewielkim zużyciem energii elektrycznej, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji oświetlenia ogrodowego. Kolejnym atutem jest długa żywotność diod, która może sięgać nawet do 50 000 godzin. LED-y są również bardziej odporne na wstrząsy i uderzenia, co zwiększa ich trwałość. Ponadto charakteryzują się one wysoką jakością światła, które jest jednostajne i nie migocze. Omawiana technologia pozwala także na regulację intensywności światła oraz zmianę jego barwy. Lampy zewnętrzne z diodami LED są ekonomiczne, energooszczędne i ekologiczne.

Okrągłe i kwadratowe lampy najazdowe

Okrągłe lampy najazdowe o mniejszej lub większej średnicy oraz lampy najazdowe kwadratowe zazwyczaj mają korpus wykonany z wysokiej klasy tworzywa sztucznego, metalową oprawę oraz klosz wyprodukowany ze szkła hartowanego. Taka konstrukcja sprawia, że można je bez przeszkód wbudować w nawierzchnię z kostki brukowej lub płyt chodnikowych. Jeśli chodzi o źródło światła LED, to zwykle ma ono moc w zakresie od 1 do 30 V. Co ważne, lampy gruntowe najazdowe mogą być także przystosowane do montażu żarówek o mocy do 150W. Oprawy z odbłyśnikami gwarantują szeroki kąt padania światła, dzięki czemu z pozoru niewielka gruntowa lampa okrągła lub kwadratowa zapewnia optymalne oświetlenie podjazdu lub innych elementów architektury ogrodowej.

Lampy gruntowe najazdowe – zasady montażu

Przed montażem lamp gruntowych najazdowych zaleca się wykonanie odpowiedniego drenażu w miejscu, gdzie chcemy umieścić tego typu oświetlenie. Każdą oprawę należy umieścić w dobrze przepuszczalnym podłożu, co ułatwi skuteczne odprowadzanie wód opadowych. Montaż oświetlenia ukrytego w gruncie bądź w utwardzonej nawierzchni wymaga dużej staranności przy podłączaniu, ponieważ tylko wtedy jesteśmy w stanie zapewnić szczelność doprowadzenia kabla zasilającego przez obudowę. Ważne jest również to, by średnica przewodu zasilającego była odpowiednio dopasowana do modelu lampy. W przeciwnym razie wpłynie to negatywnie na szczelność całej instalacji oświetleniowej. Przewody z napięciem sieciowym należy umieścić w gruncie nie płycej niż na głębokości 50 cm. Z kolei okablowanie niskonapięciowe może spocząć na głębokości 30 cm.

Zaloguj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Przesyłka Kurierska) już od 350,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium