Logowanie

  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość

Oprawy LED uliczne

Włodarze polskich miast i miasteczek sukcesywnie dążą do tego, by oświetlenie uliczne było jak najbardziej energooszczędne, ekonomiczne i przyjazne dla środowiska naturalnego. Musi ono również spełniać wyśrubowane normy pod względem bezpieczeństwa, aby optymalnie doświetlać drogę oraz pobocze. Oferujemy wysokiej jakości oprawy LED uliczne od sprawdzonych producentów i w przystępnej cenie.

Lampy uliczne LED – wydajność energetyczna 

Oświetlenie uliczne LED wyróżnia się wysoką efektywnością energetyczną i powoli wypiera inne źródła światła, które do tej pory były stosowane w instalacjach miejskich. Oprawy uliczne LED wyposażone są w wysokowydajne moduły LED oraz soczewkowy układ optyczny, a oferowany przez nie kąt rozsyłu 135° x 60°, pozwala na równomierne oświetlenie drogi. Żywotność diod LED stosowanych w oświetleniu ulicznym waha się od 50 000 do 100 000, co oznacza sporadyczną konieczność wymiany źródeł światła. Warto dodać, że lampy LED uliczne przekształcają niemal całą energię elektryczną w światło i emitują znikome ilości ciepła. Podsumowując, oprawy LED uliczne wyróżniają się maksymalną wydajnością świetlną przy minimalnym zużyciu prądu, co oznacza dużą oszczędność dla budżetu miasta/gminy.

Oprawy LED uliczne a możliwość zmiany parametrów oświetlenia

Oprawy uliczne LED dają możliwość personalizacji konkretnych parametrów świetlnych. Mogą się one włączać i wyłączać automatycznie jak tradycyjne oświetlenie uliczne, ale mogą również ściemniać się i zwiększać intensywność światła w zależności od np. aktualnych warunków atmosferycznych i pory dnia. Taka elastyczność zwiększa bezpieczeństwo na drodze, ale nie ma dużego wpływu na pobór i zużycie energii elektrycznej. Lampy uliczne LED są w stanie pracować zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Można je również zintegrować np. z czujnikami zmierzchu i innymi systemami automatyki budowlanej.

Oprawy uliczne LED-owe i cechy charakterystyczne ich konstrukcji

Oprawy LED uliczne są odporne na wstrząsy i wibracje. Tego rodzaju oddziaływania mechaniczne nie mają negatywnego wpływu na ich wydajność oświetleniową ani żywotność diod LED. To czyni je jednym z najbardziej trwałych i wytrzymałych rodzajów oświetlenia ulicznego. Co więcej, oprawy ledowe uliczne mogą pracować w każdych warunkach atmosferycznych. Ich wyjątkowo szczelna konstrukcja jest odporna na deszcz, śnieg i silne podmuchy wiatru. Tego typu oprawom nie zagrażają również pyłki roślinne, zanieczyszczenia miejskie ani ptasie odchody. Obecnie w przestrzeni publicznej stosuje się światło białe, a nie żółte, ponieważ jest one bardziej zbliżone do naturalnego, co umożliwia kierowcom lepszą orientację na drodze. Ponadto biały kolor światła wpływa na poprawę jakości nagrań z monitoringu miejskiego. Dlatego też kamery dbające o bezpieczeństwo mieszkańców często są zamocowane na lampach lub w ich pobliżu.

Uliczne oprawy LED – minimalistyczna konstrukcja, nowoczesny design

Oprawy oświetleniowe uliczne LED w ofercie sklepu internetowego NOX BOX wyróżniają się prostym i nowoczesnym designem, który idealnie wpisuje się w obecne trendy z zakresu urbanistyki. Dzięki technologii LED projektanci mają dużą elastyczność w tworzeniu lamp o różnych kształtach i rozmiarach, co umożliwia dopasowanie ich do każdego miejskiego krajobrazu. Lampy uliczne LED mogą mieć zróżnicowaną wysokość, kształty kloszy i konstrukcję słupów, dzięki czemu są w stanie podkreślić niepowtarzalny urok danej ulicy, alejki, skwerku czy dzielnicy. Starannie zaprojektowane oprawy uliczne LED mogą przyczynić się do estetycznego ulepszenia miejskich przestrzeni, tworząc nowoczesny i atrakcyjny krajobraz, który jednocześnie spełnia zarówno podstawowe, jak i zaawansowane funkcje oświetleniowe.

Oferujemy oprawy LED uliczne renomowanych marek. Jakość wykonania opraw jest jednym z najważniejszych elementów, które warunkują ich trwałość i niezawodność działania. Wybierając wyroby od naszych sprawdzonych kontrahentów, zyskujesz pewność, że spełniają one najwyższe normy i standardy pod kątem jakości, funkcjonalności i bezpieczeństwa stosowania.

Zaloguj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Przesyłka Kurierska) już od 350,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium