Logowanie

Oświetlenie elewacyjne budynków i ścienne nad stopnie schodowe

Montaż oświetlenia elewacyjnego to doskonały sposób na podniesienie estetyki i funkcjonalności domu lub budynku firmowego. Oświetlenie elewacyjne zewnętrzne jest nie tylko praktyczne, ale także pomaga w pełni wyeksponować architekturę obiektu, podkreślając jego najpiękniejsze detale. W sklepie internetowym NOX BOX znajdziesz trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne lampy elewacyjne i oświetlenie ścienne nad stopnie schodowe. A wszystko to w rozsądnej cenie i z gwarancją błyskawicznej wysyłki.

Oświetlenie elewacyjne domu – estetyka, wygoda i bezpieczeństwo

Oświetlenie elewacyjne może być wykorzystane do podkreślenia obecności elementów infrastruktury zewnętrznej. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu źródeł światła możemy oznaczyć ścieżki, schody, podjazd, taras i inne ważne elementy, co lepiej uwidoczni je, gdy zapadnie zmrok. W ten sposób przyczynimy się do poprawy bezpieczeństwa na naszej posesji i zapewnimy sobie wygodę korzystania np. ze schodów w momencie, gdy naturalne warunki oświetleniowe ulegną pogorszeniu. Warto dodać, że jasno oświetlona elewacja domu pomoże odstraszyć potencjalnych intruzów, minimalizując ryzyko kradzieży i włamań. W dodatku ułatwi ona identyfikację budynku kurierom, służbom ratowniczym oraz osobom, które po raz pierwszy znalazły się w danej okolicy w godzinach wieczornych.

Oświetlenie elewacyjne budynków – jakie systemy są dostępne?

Oferujemy duży wybór lamp elewacyjnych, co ułatwi dopasowanie oświetlenia do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Dużą popularnością cieszą się reflektory elewacyjne, które dzięki szerokiemu kątowi rozsyłu światła, mogą równomiernie oświetlać duże powierzchnie np. całe ściany zewnętrzne. Często wybieranym rozwiązaniem są również taśmy LED, które mogą być montowane na krawędziach budynku lub wzdłuż jego konturów. Taśmy LED oferują różne efekty świetlne – od delikatnego, stonowanego podkreślenia elewacji, aż po wyraziste akcenty kolorystyczne. W sprzedaży mamy także lampy wpuszczane w elewację, które są bardzo cenione przez architektów ze względu na dyskretną elegancję i możliwość punktowego podświetlenia wybranych elementów. Wpuszczane lampy elewacyjne harmonijnie integrują się z architekturą budynku, ale nie powodują jej uszkodzenia. Tego rodzaju oświetlenie zewnętrzne jest też solidnie zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi i wpływem czynników atmosferycznych. Wszystko dzięki wytrzymałym i szczelnym obudowom, które w razie potrzeby, umożliwiają łatwą wymianę żarówek.

Oświetlenie ścienne nad stopnie schodowe

Oświetlenie ścienne nad stopnie schodowe to funkcjonalne i stylowe rozwiązanie, które zapewnia bezpieczeństwo użytkowania schodów zewnętrznych. Jest to oświetlenie zamontowane na ścianie, w dolnej części elewacji, tuż nad stopniami schodowymi. Oświetla ono każdy stopień z osobna,

ułatwiając widoczność i eliminując ryzyko potknięcia się czy upadku. Lampy schodowe elewacyjne dostępne są w różnych kształtach i wersjach kolorystycznych. Bez trudu dopasujesz je do stylu swojej posesji. Jeśli chodzi o montaż lamp wpuszczanych w elewację, to najczęściej wykonuje się w ścianach otwory o wielkości i kształcie zgodnymi z wymiarami lampy. Następnie lampę wpuszcza się w otwór, upewniając się, że jest ona prawidłowo umieszczona i trzyma się stabilnie. Kolejnym krokiem jest połączenie lampy z instalacją elektryczną. Zazwyczaj wykonuje się to poprzez połączenie przewodów zasilających z odpowiednimi zaciskami lub złączkami. Po dokładnym zamocowaniu lampy i podłączeniu przewodów należy przeprowadzić testy, aby upewnić się, że wszystko działa, jak należy.

Lampy elewacyjne LED

Wybór lamp elewacyjnych LED to bardzo rozsądna decyzja. Dlaczego? Przede wszystkim diody LED charakteryzują się znacznie większą efektywnością energetyczną niż tradycyjne żarówki, co przekłada się na oszczędność energii elektrycznej i niższe rachunki za prąd. Dzięki temu lampy LED są bardziej ekologiczne i przyjazne dla środowiska naturalnego. Dodatkowo diody LED mają dłuższą żywotność w porównaniu do zwykłych żarówek, co oznacza, że nie trzeba ich często wymieniać. W rezultacie koszty związane z konserwacją i eksploatacją lamp elewacyjnych są znacznie obniżone, a na obsługę takiego oświetlenia nie trzeba przeznaczać dużej ilości czasu. Dzięki zaawansowanej technologii diody LED emitują jasne, równomierne światło, które doskonale podkreśla detale elewacji, co podnosi estetykę całego budynku. Co istotne, lampy elewacyjne LED pozwalają na precyzyjne sterowanie natężeniem i kolorystyką światła, a to umożliwia dopasowanie oświetlenia do osobistych potrzeb i oczekiwań.

Zaloguj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Przesyłka Kurierska) już od 350,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium