Jakie oświetlenie do łazienki wybrać? Cenne porady!

Wykończenie wnętrz jest niezwykle istotne podczas każdego remontu. To te detale nadają wyglądu bryle budynku i pomieszczeniom. Niezwykle istotne w tej kwestii jest odpowiednie dobranie lamp i żarówek w każdym miejscu mieszkania. Wiele osób zastanawia się, jakie oświetlenie do łazienki wybrać, czy będzie miało to znaczenie w kosztach, a może szukać najprostszych rozwiązań? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście.

Czy w łazience jest potrzebne dodatkowe oświetlenie?

Na to pytanie można odpowiedzieć bardzo krótko. Zdecydowanie tak. Pomimo tego, że wiele takich pomieszczeń posiada autonomiczne okna, to w większości przypadków nie ma możliwości, żeby obejść się bez dodatkowych źródeł światła. Ich ilość i wartość lumenów jest rzeczą wtórną. To, jakie oświetlenie do łazienki wybierzesz, jest także wyborem motywowanym twoim gustem.

W jakich miejscach zamontować oświetlenie w łazience?

Zastanawiając się nad tym, jakie oświetlenie wybrać do łazienki, zdecyduj najpierw gdzie je zamontować. To ułatwi ci sprawę podczas dopinania szczegółów. W tym pomieszczeniu gniazda montuje się zwykle w okolicy lustra. To doświetla twarz i pozwala komfortowo nałożyć makijaż, golić się czy poprawić fryzurę. Przy odpowiedniej ilości źródeł światła możesz uzyskać efekt odmładzający, czyli taki, który równomiernie rozświetla skórę, nie pozostawiając cienia na zmarszczkach. Warto także zastanowić się nad plafonem na suficie. Umiejscowiony centralnie będzie podstawowym urządzeniem służącym do tego celu.

Jakie oświetlenie wybrać do łazienki? Przechodzimy do konkretów

Na to pytanie już częściowo odpowiedzieliśmy w tym tekście. Zbierając tę wiedzę, możemy polecić rozmaite plafony, które w wielu wariantach są odporne na wilgoć. Proste klosze instalowane na lustrach i wokół nich doskonale spełniają rolę dodatkowego oświetlenia. Możesz rozważyć także dodatkowy kinkiet abo kilka żarówek w okolicy wanny. Jeżeli zastanawiasz się nad technologią, to warto wyposażyć się w ledy. Są energooszczędne, dysponują szerokim spektrum jakości światła, od zimnego po barwy ciepłe. Często można je znaleźć w zestawach inteligentnych, sterowanych za pomocą telefonu czy dedykowanego panelu. Tak pomyślana łazienka może być wyposażona w dodatkowe oświetlenie w podwieszanym suficie, za lustrem czy w okolicy wanny. Ciekawy efekt uzyskasz używając taśm z diodami elektroluminescencyjnymi.

Ile źródeł światła wystarczy w łazience?

Łazienka jak każde pomieszczenie potrzebuje odpowiedniego oświetlenia. W pomieszczeniu tego typu wystarczy jedno centralne źródło i kilka dodatkowych. Zwykle zlokalizowane są niedaleko lustra. To w zupełności wystarczy, żeby z niej komfortowo korzystać.

Zaloguj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Przesyłka Kurierska) już od 350,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium