Jak ustawić lampę z czujnikiem ruchu? Krótka instrukcja

Praktyczna, energooszczędna i prosta w obsłudze – lampa z czujnikiem ruchu to naprawdę wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Montaż takiego urządzenia ułatwia codzienne funkcjonowanie i zwalnia z konieczności włączania i wyłączania światła. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli chcesz cieszyć się sprawną i bezpieczną pracą oświetlenia, to musisz je odpowiednio ustawić. Jak ustawić lampę z czujnikiem ruchu, by działała dokładnie tak, jak powinna? Oto krótka instrukcja, która pomoże Ci prawidłowo wyregulować oświetlenie.

Podstawowe typy lamp z czujnikiem ruchu

Zanim przyjrzymy się temu, jak ustawić lampę z czujnikiem ruchu, warto krótko wspomnieć o tym, jak w ogóle działa takie urządzenie. W ostatnim czasie do najczęściej stosowanych rozwiązań zalicza się lampy LED. Nie jest to przypadek – są one znacznie bardziej energooszczędne i zdecydowanie trwalsze niż klasyczne lampy halogenowe. Warto zaznaczyć, że ich działanie może być nieco odmienne w zależności od zamontowanego detektora ruchu. Na rynku dostępne są dwa rodzaje czujników:

– czujniki MV, które wykorzystują fale elektromagnetyczne,

– czujniki PIR, które do wykrywania ruchu wykorzystują podczerwień.

Jak działa lampa z czujnikiem ruchu?

Odpowiednio podłączona i właściwie ustawiona lampa z czujnikiem ruchu działa w dosyć prosty sposób. Po wykryciu ruchu w swoim zasięgu czujnik dopuszcza energię, powodując zapalenie się światła. Następnie po upływie określonego czasu urządzenie blokuje dopływ prądu, co powoduje zgaszenie lampy. Parametry, które odpowiadają za pracę lampy z czujnikiem ruchu, ustawia się na samym urządzeniu. Jak to zrobić?

Jak ustawić lampę z czujnikiem ruchu?

W lampach z detektorem ruchu ustawia się zwykle trzy podstawowe parametry. W większości nowoczesnych urządzeń możliwości konfiguracji są dosyć szerokie, a wartości poszczególnych parametrów można w każdej chwili zmienić. Oto najważniejsze wartości, które musisz ustawić, by Twoja lampa z czujnikiem ruchu działała prawidłowo:

ustawienie trybu pracy dzień/noc, oznaczane zwykle jako LUX – to parametr, który umożliwia ustawienie określonego poziomu jasności, przy której ma włączać się światło;

ustawienie czasu TIME – pozwala ustalić to, jak długo od momentu wykrycia ruchu będzie świeciło się światło;

ustawienie czułości SENS – to parametr, który reguluje zasięg pracy urządzenia, np. od 1 do 12 metrów.

Ustawienie lampy z czujnikiem ruchu jest naprawdę proste, a szerokie możliwości regulacji pozwolą Ci z łatwością dostosować pracę urządzenia do Twoich potrzeb i oczekiwań. Jeśli myślisz o instalacji oświetlenia, które da Ci wiele możliwości w zakresie ustawień, zapraszamy do naszego sklepu. W ofercie czeka na Ciebie aż kilkadziesiąt różnych lamp, które doskonale sprawdzą się w użytku wewnętrznym i zewnętrznym.

Zaloguj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Przesyłka Kurierska) już od 350,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium