Logowanie

Żarówki inne - do uprawy roślin, owadobójcze

Polux Świetlówka do lampy owadobójczej  18W UVA Polux Świetlówka do lampy owadobójczej 18W UVA
Producent: POLUX
Cena:

16,83 zł

zobacz więcej

Żarówki LED do uprawy roślin i żarówki owadobójcze

Uprawiasz warzywa i owoce na balkonie? A może kolekcjonujesz egzotyczne rośliny doniczkowe, które wymagają szczególnej pielęgnacji i dobrego doświetlenia? W obu tych przypadkach warto wspomóc się profesjonalnym oświetleniem. W sklepie internetowym NOX BOX znajdziesz żarówki LED do uprawy roślin oraz żarówki owadobójcze, które pomogą Ci odstraszyć insekty żerujące na uprawach i nie tylko. Oferujemy wysokiej jakości wkłady LED, które zużywają minimalną ilość energii elektrycznej przy zapewnieniu maksymalnej wydajności świetlnej.

Żarówki do uprawy roślin – w jakim celu się je stosuje?

Wkłady LED do uprawy roślin emitują światło, które sprzyja procesowi fotosyntezy. Światło to zawiera specyficzną kombinację fal o różnych długościach (głównie światło niebieskie i czerwone), które są niezbędne do zdrowego wzrostu i rozwoju roślin. Ponadto żarówki do uprawy roślin LED umożliwiają precyzyjne dostosowanie emitowanego światła do różnych etapów rozwoju roślin, takich jak wzrost liści, kwitnienie czy owocowanie. Możliwość regulacji spektrum światła ma istotny wpływ na wydajność i jakość upraw, co potwierdzają badania przeprowadzone przez naukowców.

Żarówki do uprawy roślin – dlaczego wkłady LED?

Wkłady LED charakteryzują się wysoką wydajnością energetyczną – zużywają małą ilość prądu, ale świecą z maksymalną wydajnością. Różne badania wskazują, że technologia LED może zredukować zużycie energii nawet o 50% w porównaniu do tradycyjnych źródeł światła. To z kolei w oczywisty sposób przekłada się na oszczędność pieniędzy. Są rośliny, które wymagają doświetlania przez całą dobę lub przez kilka godzin dziennie. Korzystanie ze zwykłych żarówek naraziłoby Cię wówczas na spore koszty. Ponadto żarówki LED do uprawy roślin nie wydzielają ciepła, które mogłoby zaszkodzić Twoim uprawom. Warto też zwrócić uwagę na ich długą żywotność (powyżej 50 000 godzin), co wyklucza konieczność częstej wymiany źródła światła.

Świetlówki do lampy owadobójczej

W sprzedaży mamy także świetlówki owadobójcze, które są kluczowym elementem lamp owadobójczych. Wspomniane wyżej źródło światła emituje promieniowanie ultrafioletowe, które jest niewidoczne dla ludzi, ale które działa jak magnes na insekty. Promieniowanie UV przyciąga muchy, meszki, komary, osy, ćmy i inne owady, którym zdarza się żerować na roślinach. Im większą moc ma żarówka owadobójcza, tym silniej wabi nieproszonych gości. Następnie wpadają oni w śmiertelną pułapkę – umierają poprzez porażenie prądem, ponieważ wewnętrzna kratka lampy owadobójczej znajduje się pod niewielkim napięciem. Warto dodać, że świetlówki owadobójcze są bezpieczne dla zwierząt domowych, a sama lampa posiada zabezpieczenia chroniące osoby trzecie przed przypadkowym porażeniem.

Świetlówki owadobójcze i żarówki do uprawy roślin w NOX BOX

Stawiamy na najwyższą jakość naszych towarów, dlatego współpracujemy z najlepszymi dostawcami. W naszej rozbudowanej ofercie znajdziesz świetlówki owadobójcze i żarówki do uprawy roślin takich marek jak Paulmann, Polux, Osram i Kobi. Zamówienia realizujemy z prędkością światła, a jeśli potrzebujesz pomocy przy zakupie produktów oświetleniowych z tej kategorii – napisz do nas. Z przyjemnością doradzimy. 

Zaloguj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Przesyłka Kurierska) już od 350,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium